Vrijeme u OTOKU Pored USERNAME i PASSWORD upiši "gost"

OTOK trenutno

2.listopada 2008.
Izmjena kalendara rada za školsku godinu 2008./09.

U našoj školi ove školske godine izmijenjen je godišnji kalendar rada u odnosu na Pravilnik o kalendaru rada osnovnih škola za školsku godinu 2008./09. koji je donio ministar dr. Dragan Primorac. Razlog zbog kojeg smo traľili izmjenu je početak radova na nadogradnji školske zgrade. Izmijenjeni godišnji kalendar rada, na koji je dalo suglasnost Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa, je slijedeći:

• Prvo polugodište traje od 1. rujna do 19. prosinca
  • Drugo polugodište traje od 7. siječnja do 15. svibnja
  • Proljetni praznici traju od 9. travnja do 13. travnja

29. svibnja 2008.
Diplar-fra. StipicaDanas, u školskoj sportskoj dvorani Udruga za očuvanje baštine Cetinske krajine priredila je kulturni-etno program. Za djecu i djelatnike škole postavili su izložbu tradicijskog nakita, oružja, oruđa i predmeta za svakodnevnu uporabu. Petnaesetak članova udruge izvelo je nekoliko napjeva starih pjesama koje su se pjevale u svečanim i drugim prigodama, te guslili i diplili (fra. Stipica Grgat).Prikazali su i demonstrirali osnovne elemente tradicijskih zanata kojima su se naši pretci bavili, kao što su tkanje i izrada obuće (opanaka).
16.svibnja 2008.
Internacionalni integracijski tjedan Semriach/Graz 2008.
Već niz godina Karl-Franzens Univerzitet iz Graza u suradnji sa Štajerskom vladom, za učenike školske populacije - slabijeg socijalnog statusa iz Europe i svijeta, organizira humanitarni integracijski tjedan. Ove godine među predstavnike Hrvatske uključeno je naąih 9 učenika i voditeljica Ivona Tabak – knjižničarka. Pored njih u delegaciji su grupe učenika s voditeljicama iz škola Trilj i Milana Begovića iz Vrlike. Organizator putovanja za Hrvatsku je Hrvatsko-austrijsko društvo iz Splita na čelu s predsjednikom Milivojem Roje. Svrha susreta je ugodno druženje djece uz rekreativan i poučan program, sportska natjecanja i zabavu. Provedbeni program traje od 17. do 21 svibnja. Djeca su s voditeljima na put krenula danas, a povratak je planiran za 22. svibnja.

15.travnja 2008.
Danas je u našoj školi pokrenut (prvi u Hrvatskoj) projekt ŠKOLSKI ELEKTRONIČKI DNEVNIK (e-dnevnik). Projekt je odobren od strane Agencije za odgoj i obrazovanje i od Ministarstva znanosti obrazovanja i športa. U sklopu ovog projekta tvrtka „ZLATNO PERO“ iz Kaštel Staroga donirala je školi računalo za svaku učionicu (19 kom.). Cilj ovog projekta je unaprijediti komunikaciju na relaciji učitelj-roditelj i obratno. Ovim projektom također se otvara mogućnost da učenici svoje edukativno-zabavne sadžľaje izmjenjuju s vršnjacima u svojoj školi i izvan nje.

Pretraľi Web
dokumenti
Školski kurikulum za šk. god. 2010.- 2011.

» POPIS ODABRANIH UDŽBENIKA PO RAZREDNIM ODJELIMA ZA ŠKOLSKU GODINU 2010.-2011.

» POPIS UČENIKA PO ODJELIMA ZA PRVI I PETI RAZRED ZA ŠKOLSKU GODINU 2010-2011

» Statut škole

» Pravilnik o pedagoškim mjerama

» PRIJEDLOG NACRTA Nacionalnog okvirnog kurikuluma za PO i opće obvezno obrazovanje u OŠ i SŠ