Školske godine

Područna škola Udovičići
1. - 4. = 15
1. - 4. = 2

NAGRAĐENI UČENICI - KAO NAJBOLJI UČENICI POJEDINOG RAZREDNOG ODJELA:

1. a - Ines Jukić

PŠ Udovičići

1. d - Mario Bečko
4. d - Antonija Bašić

Najbolja učenica školske godine:
Mirta Grgat , 6.b

Posebnosti:

• 17. rujna - Od 17. do 20. rujna učenicima naše škole u goste je stigao autobus-igraonica "Čudesna šuma". To je projekt Ministarstva obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti, namijenjen područjima od posebne državne skrbi. Prostor i sadržaje u njemu koristili su edukativnu svrhu i kao igraonicu učenici nižih odjela iz centralne i područnih škola. FOTO galerija

• 25. rujna - Završena obnova PŠ Ruda. U sklopu te obnove obnovljeni su i adaptirani učenički i učiteljski sanitarni čvorovi. Također je obnovljena fasada s južne i zapadne strane školske zgrade.

• 6. listopada - Učiteljice Zrinjka Gamulin Vilogorac i Vesna Mačina zajedno s učenicima 5, 6 i 7 razreda posjetili izložbu "Dalmatinska zagora - zaboravljena zemlja". U sklopu putovanja u Zagreb posjetili su i muzej Dražena Petrovića. FOTO galerija

• Od 22. rujna do 3. listopada - IGH Split vršio otkopavanja temelja zgrade na 3 mjesta i bušenja 4 sonde na dubinu od 8 metara radi analize temelja i tla na tlačnost, a sve u svrhu izrade projekta za nadogradnju školske zgrade.

• 15. listopada - U općinskoj dvorani Igor Longo, psiholog iz Splita održao predavanje za osamdesetak roditelja. Tema je bila "Moje dijete i ja - koliko smo bliski".

• 11. siječnja - U školi prezentiran informatički program "Školski - Internet dnevnik". Prezentaciju izvršili djelatnici tvrtke "Zlatno pero" iz Kaštela. Nakon toga ravnatelj održao predavanje o uporabi informatičkog softwarea i interneta u nastavnom procesu.

• 12. siječnja - Pedagoginja održala predavanje za učitelje, na temu "Uspješna organizacija i tijek nastavnog sata"

• 1. travnja - Učitelj Stjepan Marković i njegovi učenici s izvannastavne grupe povjesničara posjetili spomen mjesto "Husina jama" na Vagnju. U tu jamu su 1944. god. partizani ubacili, prethodno ubijene ili žive hrvatske domoljube. FOTO galerija

• 2. i 3. travnja - U našoj školi provedeno vanjsko vrednovanje obrazovnih postignuća za učenika četvrtog razreda iz hrvatskog jezika , matematike, prirode i društva i engleskog jezika.

• 15. travnja - U našoj školi pokrenut (prvi u Hrvatskoj) projekt ŠKOLSKI ELEKTRONIČKI DNEVNIK (e-dnevnik). Projekt je odobren od strane Agencije za odgoj i obrazovanje i od Ministarstva znanosti obrazovanja i športa. U sklopu ovog projekta tvrtka „ZLATNO PERO“ iz Kaštel Staroga donirala je školi računalo za svaku učionicu (19 kom.). Cilj ovog projekta je unaprijediti komunikaciju na relaciji učitelj-roditelj i obratno. Ovim projektom također se otvara mogućnost da učenici svoje edukativno-zabavne sadržaje izmjenjuju s vršnjacima u svojoj školi i izvan nje.

• 25. travnja - Održana Eko akcija - Čišćenja okoliša škole i centra Otoka. U akciji su sudjelovali svi učenici i djelatnici naše škole.

• 22. travnja - U organizaciji izdavačke kuće "Alfa" našu školu je posjetila književnica Maja Brajko Livaković. S njom su razgovarali učenici od 5 do 7 razreda. Tom prigodom, za potrebe knjižnice kupljeno je 30 lektirnih naslova knjige "Kad pobijedi ljubav".

• 6. i 8. svibnja - Izvršeno vanjskog vrednovanja učenika osmog razreda

• 29. svibnja - U sportskoj dvorani Udruga za očuvanje baštine Cetinske krajine priredila etno izložbu i izvela prikaz starih kulturnih običaja i izradu predmeta za svakodnevnu uporabu. FOTO galerija

• 30. svibnja - Dan škole. Održana priredba a nakon nje učitelji otputovali na dvodnevni izlet na relaciji Otok (Slavonski) - Vinkovci - Vukovar - Đakovo.Taj dan su također održana završna učenička sportska natjecanja.

• 7. srpnja - Tvrtka "Marinotrans" iz Otoka donirala školi projektor, platno, stropni nosač za projektor.

• Kolovoz- Zbornica opremljena s novim namještajem

• Kolovoz - Zamijenjeni prozori na zbornici, uredu ravnatelja i psihologa, tajništvu i iznad stepenica

FOTO ALBUM

Mirta Grgat-učenica šk. god.